Read Busz po polsku by Ryszard Kapuściński Free Online


Ebook Busz po polsku by Ryszard Kapuściński read! Book Title: Busz po polsku
The author of the book: Ryszard Kapuściński
Edition: Agora S.A.
Date of issue: 2008
Format files: PDF
The size of the: 5.59 MB
City - Country: No data
Loaded: 1798 times
Reader ratings: 3.9
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Busz po polsku" jest zbiorem moich krajowych reportaży, z końca lat 50., kiedy pisałem w tygodniku "Polityka". Byłem młodym, początkującym reporterem tuż po studiach i fascynował mnie reportaż - wyprawy w teren, poznawanie nowego świata, jakim była dla mnie polska prowincja z wszystkimi jej problemami. Polska prowincja była wtedy bardzo uboga, żyło się na niej trudno, źle. Ja to po prostu chciałem opisać. Te reportaże najpierw ukazywały się w "Polityce". Zebrało się ich tyle, że dostałem propozycję z wydawnictwa "Czytelnik" żeby je wydać w formie ksiażki. Ukazała się podczas mojego pobytu w Afryce. To był mój debiut.

Pisałem o Polsce, która mnie najbardziej fascynowała, to była prowincja, wieś, małe miasteczka. Ja sam pochodzę z małego miasteczka, z Kresów, i ten rozmiar małego miasteczka, to jest coś takiego, co najbardziej odpowiada mojej mentalności, mojej wrażliwości. To jest taka ludzka przestrzeń, którą można obejść w czasie jednego spaceru, gdzie się wszyscy znają.

W "Buszu po polsku" jest Polska taka, jaką naprwdę była w latach 50. To były czasy reportażu, a my ustanowiliśmy jego polską szkołę. Reportaż mówi o jednostkowych historiach, daje jednostkowe przykłady, a w takim jednostkom wymiarze wolno było to wszystko krytykować i opisywać w czarnych barwach. Reportaż kwitł, ponieważ spotykał się ze zrozumieniem naszych czytelników, którzy dobrze wiedzieli, o czym się pisze i co chcemy przez to powiedzieć. Życie reportera wiązało się z biedą. Reporter musiał jechać w teren i spać w stogach siana, bo przecież nie było wtedy żadnych hoteli. Prowadziliśmy szare, ubogie życie. Ale to nam się bardzo podobało i dawało wielką satysfakcję.

Kilka reportaży z "Buszu po polsku" jest nadal przedrukowywanych w różnych antologiach, bo nasza wieś tak naprawdę niezupełnie się jeszcze zmieniła.

Ryszard Kapuściński


Download Busz po polsku PDF Busz po polsku PDF
Download Busz po polsku ERUB Busz po polsku PDF
Download Busz po polsku DOC Busz po polsku PDF
Download Busz po polsku TXT Busz po polsku PDFRead information about the author

Ebook Busz po polsku read Online! Ryszard Kapuściński debuted as a poet in Dziś i jutro at the age of 17 and has been a journalist, writer, and publicist. In 1964 he was appointed to the Polish Press Agency and began traveling around the developing world and reporting on wars, coups and revolutions in Asia, the Americas, and Europe; he lived through twenty-seven revolutions and coups, was jailed forty times, and survived four death sentences. During some of this time he also worked for the Polish Secret Service, although little is known of his role.

See also Ryszard Kapuściński Prize


Reviews of the Busz po polsku


ELLIOT

Why do you need to write a phone?

ARCHIE

Frankly, double

FLORENCE

One breath reads!

LOUIE

I never liked the book.

JULIA

There are some interesting pages
Add a comment
Download EBOOK Busz po polsku by Ryszard Kapuściński Online free

PDF: busz-po-polsku.pdf Busz po polsku PDF
ERUB: busz-po-polsku.epub Busz po polsku ERUB
DOC: busz-po-polsku.doc Busz po polsku DOC
TXT: busz-po-polsku.txt Busz po polsku TXT