Read Uczyć się od Las Vegas by Robert Venturi Free Online


Ebook Uczyć się od Las Vegas by Robert Venturi read! Book Title: Uczyć się od Las Vegas
The author of the book: Robert Venturi
Edition: Karakter
Date of issue: 2013
Format files: PDF
The size of the: 23.57 MB
City - Country: No data
Loaded: 1138 times
Reader ratings: 7.8
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Jedna z najważniejszych książek o architekturze. Ognista polemika z Le Corbusierem. Przyglądając się Las Vegas, miastu blichtru, parkingów i szyldów, autorzy budują teorię architektury „zwyczajnej i brzydkiej” – a zarazem żywiołowej i pełnej wyobraźni. Dogłębna analiza zabudowy tego miasta stanowi punkt wyjścia do rozważań nad niesłusznie zdaniem autorów zapomnianą symboliką formy architektonicznej. Venturi, Scott Brown i Izenour dokonują żarliwej dekonstrukcji myśli modernistycznej, przywoływanej przede wszystkim w postaci książki W stronę architektury Le Corbusiera. Tropiąc sprzeczności i pułapki późnego modernizmu, autorzy opowiadają się za nową architektoniczną wrażliwością, nieskażoną protekcjonalizmem, otwartą na popularne gusta.

Polska wersja Uczyć się od Las Vegas, oddając wiernie treść drugiego amerykańskiego wydania, różni się od niego formą graficzną. Uznaliśmy, że w trosce o klarowność przekazu warto nawiązać do pierwszego, ekskluzywnego wydania książki i jak najwięcej zdjęć wydrukować w kolorze. Zmieniliśmy też nieco kolejność ilustracji i przerysowaliśmy niektóre diagramy. W ciągu czterdziestu lat, jakie upłynęły od wydania Uczyć się od Las Vegas, poglądy autorów rozwijały się i ewoluowały, czemu dawali wyraz w rozlicznych publikacjach. Ze względu na brak polskich wersji większości tekstów zawartych w bibliografii, która została dołączona do drugiego wydania, nie zdecydowaliśmy się na jej przedruk. Jest ona dostępna na stronie www.venturiscottbrown.org, gdzie można także znaleźć listę projektów Denise Scott Brown i Roberta Venturiego.


Download Uczyć się od Las Vegas PDF Uczyć się od Las Vegas PDF
Download Uczyć się od Las Vegas ERUB Uczyć się od Las Vegas PDF
Download Uczyć się od Las Vegas DOC Uczyć się od Las Vegas PDF
Download Uczyć się od Las Vegas TXT Uczyć się od Las Vegas PDFRead information about the author

Ebook Uczyć się od Las Vegas read Online! Robert Charles Venturi, Jr. is an American architect, founding principal of the firm Venturi, Scott Brown and Associates, and one of the major architectural figures in the twentieth century. Together with his wife and partner, Denise Scott Brown, he helped to shape the way that architects, planners and students experience and think about architecture and the American built environment. Their buildings, planning, theoretical writings and teaching have contributed to the expansion of discourse about architecture. Venturi was awarded the Pritzker Prize in Architecture in 1991; the prize was awarded to him alone despite a request to include his equal partner Denise Scott Brown. As of 2013 a group of women architects is attempting to get her name added retroactively to the prize.[1][2] He is also known for coining the maxim "Less is a bore" a postmodern antidote to Mies van der Rohe's famous modernist dictum "Less is more". Venturi lives in Philadelphia with Denise Scott Brown.


Reviews of the Uczyć się od Las Vegas


ALBERT

I never liked the book.

ALICE

Energy text

TYLER

Interesting read for true fans

ISOBEL

Our favorite book
Add a comment
Download EBOOK Uczyć się od Las Vegas by Robert Venturi Online free

PDF: uczy-si-od-las-vegas.pdf Uczyć się od Las Vegas PDF
ERUB: uczy-si-od-las-vegas.epub Uczyć się od Las Vegas ERUB
DOC: uczy-si-od-las-vegas.doc Uczyć się od Las Vegas DOC
TXT: uczy-si-od-las-vegas.txt Uczyć się od Las Vegas TXT